نحوه جدا سازی کاغذ دیواری از روی دیوار

راه های جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوار :

1- آب

آسان‌ترین روش کندن کاغذ دیواری، پاشیدن آب بر روی آن است. آب از درون منفذهای کاغذ دیواری به چسبی که پشت آن است نفوذ می‌کند و آن را از بی اثر می کند. با ضعیف شدن قدرت چسبندگی چسب کاغذ دیواری، به راحتی می‌توان کاغذ دیواری را جدا کرد. البته کاغذ دیواری‌هایی که به این روش از دیوار جدا می‌شوند باید به اصطلاح قابل جداسازی یعنی (Peelable) باشند که اکثر کاغذ دیواری‌های مدرن این ویژگی جدید را دارند.

2- مواد شیمیایی

مواد شیمیایی مخصوص کندن کاغذ دیواری را می‌توان از فروشگاه‌های رنگ و ابزار فروشی خریداری کرد. برای این عمل باید ابتدا ماده شیمیایی را که به صورت پودر است با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط نمود و سپس محلول بدست آمده را با استفاده از اسپری بر روی دیوار پاشید. بعد از آنکه محلول بدست آمده چسب دیوار را از بین برد، لبه‌های کاغذ دیواری به راحتی با کمک کاردک یا چاقو بر میگردد و کنده می‌شود.

3- بخار آب

یکی دیگر از موادی که برای جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار استفاده می‌شود، بخار آب است. برای این منظور از دستگاه بخارکننده چسب کاغذ دیواری استفاده می‌شود. این دستگاه شامل یک مخزن آب است و با روشن شدن، آب درون آن بخار می‌شود و می‌توان با دسته مخزن بخار را بر روی کاغذ دیواری پاشید. بخار آب چسب پشت کاغذ دیواری را حل می‌کند و به کاغذ دیواری اجازه می‌دهد تا به راحتی از دیوار جدا شود. در استفاده از بخار آب باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار زیر کاغذ دیواری آسیبی وارد نشود.


لیست اخبار
کاغذ دیواری پذیرایی
اجرا و نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری کودک
کاغذ دیواری نوجوان
کاغذ دیواری ارزان قیمت
کاغذ دیواری قابل شست و شو
کاغذ دیواری 2016