۹ نکته خرید با صرفه کاغذ دیواری مناسب

هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است. بنابراین بهتر است از کاغذ دیواری های گلدار یا با طرح و شکل های شلوغ برائ خانه هایی با کفپوش ساده استفاده کنید.

به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران استفاده از کاغذ دیواری برائ پوشاندن دیوارهای منازل در دهه های قبل رونق چندانی نداشت. سبب این بی اقبالی هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح های کاغذهای دیواری بوده است اما امروزه کاغذ دیواری ها بە سبب تنوع در رنگ ، شکل و جنس بە یکی از اولین انتخاب های خانه دارها برائ پوشش دیوارها تبدیل شده اند.
تا آنجا کە حتی می توان گفت این پوشش تا حدود بسیاری جای رنگ را گرفته است. سبب دیگری کە کاغذ دیواری این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده، نصب آسان و سریع آن است. بە علاوه کاغذها، بوی تند و تیز و خرابکاری های رنگ را نیز ندارند.
البته این نکته نیز قابل توجه است کە قبل از انتخاب کاغذ دیواری حتما باید بە نکاتی توجه کنید. در غیر این صورت بە سرعت دلزده و پشیمان می شوید.
نکات زیر می تواند راهکارهای مفیدی برائ انتخاب کاغذ دیواری خانه شما باشد

۱ - قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید بە رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برائ اشخاص خانواده احساس آشفتگی و کلافگی ایجاد می کند. بنابراین حتما بە هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید.


۲ - هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک و شکل چیدمان خانه نیز مهم است. بە طور مثال برائ خانه ای کە سبکی بسیار فانتزی و مدرن دارد باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برائ خانه هایی کە با مبلمان استیل و فرش های ابریشمی چیدمان شده اند باید کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید.


۳ - اغلب کاغذ دیواری ها امروزه قابل شست وشو می باشند ولی بە سبب میزان استفاده از پارچه و مواد پی وی سی، بە دو نوع درجه یک و دو تقسیم می شوند. بە این ترتیب کە شاید برائ از بین بردن بعضی لک ها و کثیفی های روی کاغذ دیواری هنگام شست وشو با مشکل مواجه شوید. بنابراین بهتر است هنگام خرید کاغذ دیواری بە این مورد توجه کنید. در این مورد از فروشنده نیز می توانید کمک بگیرید.


۴ - بهتر است برائ خانه هایی کە سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید کە در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز بە وجود می آورد. استفاده از کاغذدیواری های بافت دار بە دیوارها عمق می بخشد و نیز سبب جذب صدای فضا می گردد.


۵ - برای آنکه فضایی آرام و بە دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید. اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان میباشید کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان کە طرح های هندسی و هنری دارند بە کار ببرید کە در این صورت هر بیننده ای را سر ذوق می آورد.


۶ - هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است. بنابراین بهتر است از کاغذ دیواری های گلدار یا با طرح و شکل های شلوغ برای خانه هایی با کفپوش ساده استفاده کنید و برعکس کاغذ دیواری های ساده را برائ خانه هایی با کفپوش های طرح دار بە کار ببرید تا این هماهنگی، زیبایی خانه شما را چند برابر کند.


۷ - اگر بە لحاظ شخصیتی فردی تنوع طلب هستید و زود از همه چیز خسته می شوید، پیشنهاد ما این است کە از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ می گردد، استفاده کنید زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دلزدگی شوید.


۸ - بهتر است کاغذ دیواری هایی با پوشش وینیل خریداری کنید زیرا هم قسمت زیرین و هم قسمت خارجی این گونه کاغذ دیواری ها از لایه های وینیل تشکیل شده است. این پوشش علاوه برائنکه ضد آب است، کیفیت بسیار بالایی هم دارد. فقط شاید کمی گران تر از کاغذ دیواری های دیگر باشد کە در عوض دارای عمر و دوام بیشتری است.
۹ - بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها بە سبب بعضی محاسبات تا حدودی برائ اشخاص گنگ و مبهم است زیرا کاغذ دیواری ها بە شکل رول هایی با عرض های مختلف عرضه می شوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و چون دیوارهای خانه بە طور کامل مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید می باشند، بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت بە محاسبه شما استفاده می گردد و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه می آیند.

برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید بهتر است متراژ دیوارها و میزان پرتی ها را بە طور کامل اندازه بگیرید. در صورت امکان از نصاب کاغذ دیواری بخواهید کە اندازه گیری دیوارها را نیز خود او انجام بدهد.

این نکته نیز قابل ذکر است کە کاغذ دیواری ها شاید در طول زمان دچار آسیب و خرابی شوند و زیبایی اولیه خود را از دست بدهند. بنابراین بهتر است یک رول بیشتر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید و برائ پیدا کردن آن نوع کاغذ دیواری در بازار دچار مشکل نشوید

 


لیست اخبار
کاغذ دیواری پذیرایی
اجرا و نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری کودک
کاغذ دیواری نوجوان
کاغذ دیواری ارزان قیمت
کاغذ دیواری قابل شست و شو
کاغذ دیواری 2016