مقالات کاغذ دیواری
کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری ها در گذشته کاربرد زیادی نداشتند و دلیل اصلی این امر، کمبود تنوع در رنگ و ظاهر این کاغذ دیواری ها بود که امروزه با توجه به این که مدلهای کاغذ دیواری تنوع بسیار زیادی پیدا کرده بازار فروش کاغذ دیواری رونق زیادی یافته است ، تا جایی که اولین چیزی که برای پوشش دیوارها به ذهن شخص خطور مینماید کاغذ دیواری میباشد.ولی بایستی به نکات لازم در انتخاب کاغذ دیواری را توجه نمایید که پس از انتخاب کاغذ دیواری از انتخاب خود پشیمان نشوید.

نکات انتخاب کاغذ دیواری

نکات قابل توجه برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی عبارتند از:

• هماهنگ بودن رنگ کاغذها با دکوراسیون پذیرایی

رنگ ، مهمترین فاکتور در انتخاب کاغذ دیواری محسوب میگردد.چنانچه که بخواهیم برای پذیرایی یک کاغذ دیواری مناسب انتخاب نماییم بایستی حتما به رنگ های دکور موجود در پذیرایی توجه کرد چون ناهماهنگی رنگ کاغذ دیواری با دکور پذیرایی سبب شلوغ به نظر امدن خانه و بی نظمی خانه میگردد و سبب میشود که افراد دچار کلافگی و بی حوصلگی گردند. قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی و کلافگی ایجاد می کندپس اولین نکته رنگ کاغذ دیواری میباشد.

• هماهنگی طرح کاغذ دیواری با چیدمان پذیرایی

نکته دیگر که حائز اهمیت میباشد متناسب بودن طرح و نقش کاغذ دیواری با دکور پذیرایی میباشد.برای مثال چنانچه قسمت پذیرایی خانه ای سبکی مدرن و خلوت را داشته باشد کاغذ دیواری که انتخاب مینمایید بایستی بسیار ساده باشد و از انتخاب طرحهای پر نقش و نگار اجتناب نمایید .

• در انتخاب کاغذ دیواری سعی نمایید کیفیت مرغوب آنرا که قابل شستشو میباشد انتخاب نمایید

امروزه اکثر کاغذ دیواری ها قابلیت شستشو دارند ، ولیکن با توجه به متریال بکار رفته شده در این کاغذهای دیواری آنها را به دو دسته درجه یک و درجه دو نیز تقسیم مینماییم.و مقصود از درجه دو این میباشد که هنگام شستشوی کاغذهای دیواری امکان دارد که با مشکلاتی مواجه شویم.پس سعی نمایید هنگام خرید کاغذ دیواری بهترین نوع کاغذ دیواری را خریداری نمایید.

• بهتر است که کاغذ دیواری پذیراییتان متناسب با ارتفاع سقف انتخاب نمایید

چنانچه سقف خانه ای بلند باشد، بایستی کاغذ دیواری بکارگرفته شده بایستی با خطوط افقی باشد به این دلیل که سقف را کم ارتفاع تر نشان دهد، در این صورت فضای گرمتری از پذیرایی داریم. حال با صرف نظر از رایج شدن و در اصطلاح مد شدن کاغذ دیواری ، ویژگیهایی را دارا میباشند که کاغذ دیواری را از دیگر گزینه ها برای دیوارپوش ممتاز مینماید
تنوع های بی نظیر در طرح و نقش و رنگ کاغذ دیواری از مهمترین ویژگی های مثبت کاغذ دیواری بشمار میآید اینکه دست شما را انتخاب طرح و مدلهای گوناگون نیز باز میگذارد.

مزایای استفاده از کاغذ دیواری

  • بهترین پوشش ممکن برای نشان دادن ذوق و سلیقه صاحب خانه به حساب می آید.
  • بکارگرفتن کاغذ دیواری فضایی گرم و صمیمی تر از خانه را برای شما فراهم مینماید.
  • بهترین گزینه برای پوشش یوار بمنظور مخفی نمودن عیوب و ایرادات دیوار به حساب می آید.
  •  کاغذ دیواری جنبه تزیینی دارد و در تزیین پذیرایی و سایر دیوارهای خانه نیز کاربرد فراوانی دارد.

---------------------------------------------------

کاغذ دیواری پذیرایی


رنگ کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی باید به گونه ایی باشد که برای ساکنان آن شور و انرژی را به همراه بیاورد انتخاب رنگ کاغذ دیواری بستگی زیادی به رنگ مبلمان ، کفپوش یا موکت و سایر دکوراسیون آن دارد معمولا می توان ترکیبی از رنگ روشن در زمینه اصلی و رنگ های مکمل و پر انرژی متناسب با سایر دکوراسیون در کنار زمینه اصلی استفاده نمود همچنین میتوان در وجوه مختلف دیوار ها رنگهای مکمل و هماهنگ متناسب با سایر دکوراسیون را بکار برد .

برای فضای پذیرایی بیشتر از کاغذ دیواری های رنگ روشن و به طبع ساده تر به دلیل تاثیر بر مبلمان و پرده ها و هم چنین بزرگ تر نشان دادن و روشنی فضا استفاده می شود.

شرایط مکان مورد نصب کاغذ دیواری:

- فقط روی دیوارهای کاملا خشک با توجه به تشخیص نصاب پس از بازدید ازمکان مورد نظر ، کاغذ دیواری قابل نصب می باشد در صورت اینکه مکان مورد نصب تازه گچ کاری شده باشد وگچ دیوار خشک نشده باشد و یا مکان مورد نظر مرطوب بوده یا گچ فاسد شده باشد از نصب کاغذ دیواری خودداری شود . در خانه های جدید ساخت حداقل سه ماه بعد از گچ کاری کاغذ نصب شود .

- در صورتیکه بر روی دیوار ناهمواری و شیار وجود داشته باشد قبل از نصب باید این موارد توسط نصاب با بتونه کاری برطرف شود
.

- دو تا سه روز قبل و بعد از نصب کاغذ دیواری تغییر دمایی زیاد در محل مورد نصب نباید ایجاد شود به عنوان مثال در زمستا ن از بخاری و در تابستان از کولر در این مدت استفاده نشود . تا از اثر انبساط وانقباض کاغذ در زمان خشک شدن چسب اجتناب شود . همچنین در موقع نصب درها و پنجره ها باز باشد .

- بعضی از کاغذ دیواری ها را روی سقف هم می توان نصب نمود معمولا در گیلان به دلیل رطوبت بهتر است از نصب کاغذ دیواری روی سقف اجتناب نمود .

- امکان نصب کاغذ دیواری و  اندازه گیری مکان مورد نصب کاغذ دیواری به عهده نصاب می باشد.

روش نگهداری کاغذ دیواری:

 - علایم مربوط به روش نگهداری و قابلیت شستشو و لکه زدایی در پشت هر ورق کاغذ دیواری توسط شرکت سازنده نمایش داده شده است .
-  معمولا برای تمییز کردن کاغذ دیواری از پارچه نمدار آغشته به مقداری مواد شوینده مانند صابون استفاده شود.

 - جنس کاغذ دیواری وینیل و دارای روکش پلی استر می باشد هر چقدر پلی استر آن بیشتر باشد قابلیت شسنشوی بهتری را دارد..

 دلیل خوب برای کاربرد کاغذ دیواری:

 دلیل خوب برای کاربرد کاغذ دیواری


1-کاغذ دیواریها ارزان هستند.
با توجه به طول عمر رنگ و هزینه محصولاتی که باید بطور کلی رنگ شوند و همین هزینه یک رنگ خوب را بهم اضافه نمائید، شما متوجه خواهید شد که لزوماً شما نباید پول زیادی بابت کاغذ دیواری پرداخت نمائید.
2-کاغذ دیواریها دارای عمر طولانی هستند.
3-پو شاندن دیوارها با کاغذ دیواری بسیار آسان است.
کار کردن در پروسه رنگ آمیزی با چکه کردن و ترشح رنگ ، باعث ناراحتی و آزار می شود . در طی پوشاندن دیوارها با کاغذ دیواری در صورتیکه زمانی چسب چکه می کند (برای مثال به چوب و یا کنار پنجره ای پاشیده شود) ، به آسانی می تواند با یک اسفنج مرطوب پاک شود .
4-سرعت اجراء برای پوشاندن دیوارها بالا می باشد.
همه کارها وقتی که کاغذ دیواری نصب گردید- تمام شده است .شما وقتتان را ذخیره کرده اید، برای مثال منتظر خشک شدن رنگ در رنگ آمیزی دیوارها نمی شوید.
5-کاغذ دیواری ها همیشه رنگ درستی دارند.
هنگامیکه در رنگ آمیزی دیوارها ، رنگها رابا هم مخلوط می کنیم ، همیشه ممکن است یک اختلاف خفیفی در رنگها وجود داشته باشد و رنگها ی روی دیوار اغلب ، با آنچه که در نظرتان است متفاوت به نظر می رسند. ولی هنگامیکه شما کاغذ دیواری راروی دیوار نصب می کنید ، همان رنگی است که انتخاب نموده اید .
6-کاغذ دیواری ها جو خاصی را ایجاد می کنند.
کاغذ دیواری ساده ترین و اقتصادی ترین روشی است  که با دکوراسیون داخلی می تواند بطور کامل هماهنگ گردد.رنگها ی انتخابی با توجه به کاربری ، الگو و ساختار ها روی هم رفته یک تصویری را تولید می کند که یک فضای  هماهنگی را در هر اطاق خلق می نماید .
7-کاغذ دیواری ها حالتی از زندگی را بیان می کنند.
کاغذ دیواری انتخاب شده توسط شما بیانگر پویش زندگی و نشانه طرز برخورد و گرایش شما در زندگی است.
بسته به شخصیت شما ، شما می توانید فطرت و طبیعتان و الویت ها یتان را در هر اطاق از طریق رنگ ها ، الگو و ساختار ها نشان دهید .

8-کاغذ دیواریها یک اطاق را مجزا و شخصی می سازند.
تنوع گسترده کاغذ دیواری ها این امکان را به شما میدهد که با استفاده از طرحهای غیر قابل شمارش و نامحدود محیط زندگی خود را هماهنگ با اطاق ، مبلمان و دیگر قسمتهای فضا بصورت منحصر بفرد بیافرینید.

کاغذ دیواری پذیرایی
اجرا و نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری کودک
کاغذ دیواری نوجوان
کاغذ دیواری ارزان قیمت
کاغذ دیواری قابل شست و شو
کاغذ دیواری 2016