مقالات کاغذ دیواری
انتخاب رنگ کاغذ دیواری

نکات انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب یک کاغذ دیواری با کیفیت و مناسب کاری بسیار سخت میباشد،چنانچه تابحال هم تجربه انتخاب کاغذ دیواری را نداشته باشد این امر برایتان سخت تر میباشد و دلیل این موضوع نیز وجود تنوع در طرح و رنگ و مدلهای کاغذ دیواری میباشد که انتخاب بهترین گزینه را برای شما سخت مینماید.

حال ما را ه حلی را برای تسهیل نمودن این انتخاب و کمک به شما نیز در نظر میگیریم.آنچه که منطقی و درست به نظر می آید این است که قبل از خرید کاغذ دیواری در ذهن خود طرحی از آنچه که میپسندید داشته باشید .حال آنکه ما مسایلی را برای شما می آوریم که این کمک را یه شما مینماید که بهترین انتخاب را با آگاهی کامل نیز داشته باشید.

با این وجود امکان دارد سوالی در ذهنتان شکل گیرد ،اینکه اگر انتخاب کاغذ دیواری تا این اندازه دشوار میباشد پس چه نیازی به خرید کاغذ دیواری میباشد و اینکه با این همه استرس رنگ آیا بهتر نیست؟در پاسخ به شما بایستی که بگوییم دلیل اصلی استفاده از کاغذ دیواری همان تنوع رنگ کاغذها نیز میباشد که این رنگها با رنگ آمیزی حاصل نخواهند گشت.

رنگ کردن دیوارها در صورتی گزینه مناسب به شمار می آید که شما به تک رنگ بودن دیوار و نیز رنگهای ساده علاقه مند باشید ، اما چنانچه که به نقش خاص و طرح های مدرن علاقه دارید ، بایستی از کاغذ دیواری استفاده نماییدکه در این صورت زیبایی خانه خود را دو چندان نموده اید و از انجا که طراحی و نقش روی دیوار در توان شما نمیباشد ، تنها و بهترراه حل استفاده از کاغذ دیواری نیز میباشد.پس کاغذ دیواری بسیار مناسب برای دکوراسیون محسوب میشود . رنگ کاغذ دیواری از مهمترین و اساسی ترین موارد دکور محسوب میشود که به عنوان منبع اصلی بایستی سایر وسایل را نیز با رنگ کاغذ دیواری هماهنگ نمود.
استفاده از رنگهایی مثل زرد و نارنجی یا همان رنگ های گرم به محیط نیز گرما و نشاط میدهد که برای اتاق و سالنهای فید کاغذ دیواری هایی با رنگ گرم مفید میباشند به این علت که فضا را جمع و جورتر نشان میدهد.

تاثیر رنگ کاغذ دیواری بر فضاهای داخلی

انتخاب کاغذ دیواری ای با رنگ های سرد برای فضاهای کوچک بسیار مناسب به نظر میرسد و سبب میشود که محوطه اتاق بزرگتر و دلبازتر دیده شود.حال ترکیب رنگ های سردو گرم باعث میشود که فضایی مستطیل شکل بسیار بزرگتر دیده شود .

کاربرد رنگ های کاغذ دیواری

  • رنگهای گرم ،مناسب دیوارهایی با ارتفاع کمتر و نیز رنگهای سرد برای دیوارهای مرتفع نیز کاربرد دارد ،که سبب میشود فضای مستطیلی شکل ما بسیار بزرگتراز اندازه واقعی و مربعی شکل جلوه دهد.
  •  استفاده از رنگ های سرد و گرم با هم ،می تواند یک اتاق باریک مستطیل شکل را بزرگتر جلوه دهد،به این طریق که از رنگ های گرم و یا تیره برای دیوارهای بلندتر و رنگ های سرد برای دیوارهای کوتاه تر استفاده کرد به این ترتیب اتاق بزرگ تر و مربعی جلوه خواهد کرد.
  • بکار بردن کاغذ دیواری با رنگ های شبیه به هم نیز سبب میشود تا حس خستگی و دلزدگی در شخص ایجاد شود.
  • ترکیب رنگهای تیره و روشن در کاغذ دیواری، محیطی مدرن و شیک و مملو از ارامش را برای شما فراهم میکند.
  • ترکیب رنگ های خنثی (سفید، طوسی، مشکی، قهوه ای و بژ )بسیار گزینه مناسبی برای فضاهای شلوغ و مبلمان های طرحدار میباشند.

 

کاغذ دیواری پذیرایی
اجرا و نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری کودک
کاغذ دیواری نوجوان
کاغذ دیواری ارزان قیمت
کاغذ دیواری قابل شست و شو
کاغذ دیواری 2016