مقالات کاغذ دیواری
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

شما بایستی بدانید نقشی که کاغذ دیواری ، در دکوراسیون منزل دارد به اندازه خرید مبل نیز حائز اهمیت میباشد. پس حتما تمام نکات را در انتخاب کاغذ دیواری بایستی رعایت نمایید تا اینکه بهترین را برگزینید و رضایت کامل از انتخاب خود داشته باشید.جدا از هماهنگی کاغذ دیواری با دکور،هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوشها از مهمترین هماهنگی هایی میباشد که بایستی به آن توجه کرد.

چنانچه که کفپوش های منزلتان ساده میباشد بهتر است از کاغذ دیواری های پر نقش و نگار و طرحدار استفاده نمایید. و برعکس برای کفپوشهای شلوغ از کاغذهای ساده .با این حال رعایت ترکیب و هماهنگی رنگها امری بسیار مهم در انتخاب کاغذ به شمار میرود.همچنین برای صرفه جویی در هزینه میتوانید از همان ابتدا یک رول بیشتر از مساحت دیوار نیز تهیه نمایید تا اگر کاغذ دیواریتان اسیبی دید مجبور به رفتن به بازار و مشکلات مربوط به پیدا کردن مدل مورد نظر نباشید.
هماهنگ بودن شکل و رنگ و طرح کاغذ دیواری با چیدمان خانه امری بسیار مهم میباشد.برای مثال ،برای خانه ای که سبک مدرنی دارد باید از کاغذ دیواری های مدرن که کم نقش و نگار میباشند استفاده کرد.

نکات لازم در انتخاب کاغذ دیواری

عده ای تمایل دارند که دیوارهای منزل خود را رنگ نمایند ، ولی عده ی دیگری استفاده از کاغذ دیواری را برای پوشش دیوارها و تزیین انها نیز ترجیح میدهند. حال نکاتی را که در انتخاب کاغذ دیواری بایستی رعایت کرد عبارتست از:
 در اتاق نشیمن آنچه که مناسب به نظر می آید ،استفاده از کاغذ دیواری با الیاف طبیعی و پارچه‌ای میباشد ،زیرا یک گرما و صمیمیتی را در فضا ایجاد مینماید.

  • در اتاق خواب بایستی از کاغذ دیواری هایی استفاده نمایید که هم دوام بیشتری را داشته باشند و نیز رسمی تر باشند.
  • برای اتاق خواب بهتر است از کاغذ دیواری هایی استفاده نمایید که دارای طرحهای شادو رنگارنگ میباشند.
  •  انتخاب کاغذ دیواری هایی با خطوط عمودی سبب میشود که ارتفاع دیوارها بلندتر به نظر بیاید و با استفاده از طرح‌های افقی میتوان ارتفاع دیوارها را کوتاهتر نشان داد.
  • بکار بردن کاغذ دیواری های شلوغ و طرحدار فضای شما را جمع و جورتر نشان میدهد.
  • بخاطر داشته باشید چنانچه که طرح کاغذ دیواری‌تان مرتب باشد و شامل خطوط عمودی و افقی در کنار هم باشد کاغذ دیواری بر جلوه فضای منزل شما غالب گشته به گونه ای که دکور منزل کمتر به چشم می آید.
  • یادتان باشد که رنگ کاغذ دیواریتان مکمل با رنگ دکوراسیون شما باشد

 

کاغذ دیواری پذیرایی
اجرا و نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری کودک
کاغذ دیواری نوجوان
کاغذ دیواری ارزان قیمت
کاغذ دیواری قابل شست و شو
کاغذ دیواری 2016